15.05.2009 r.

Przyjazny e-urząd – konferencja w Brodnicy dla samorządowców

20 maja w Brodnicy organizujemy we współpracy z Powiatem Brodnickim konferencję poświęconą praktycznym aspektom budowania nowoczesnego e-urzędu. Spotkanie adresowane jest do starostów, wójtów i burmistrzów z okolicznych powiatów i gmin oraz do osób odpowiedzialnych za rozwój systemów IT w istniejących tam jednostkach administracyjnych.


Głównym tematem konferencji w Brodnicy będzie tworzenie nowoczesnego urzędu przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych. 
Podczas konferencji wyjaśnimy, jak - dzięki zastosowaniu elektronicznego obiegu dokumentów - usprawnić komunikację wewnętrzną i zewnętrzną w urzędzie. Poruszony zostanie temat zmiany modelu pracy z dokumentów papierowych na elektroniczne, a w szczególności ograniczenia kosztów związanych z drukowaniem i dostarczaniem dokumentów do urzędników oraz petentów. Uczestnicy konferencji dowiedzą się także jak, za pomocą wiadomości SMS, umożliwić obywatelom dostęp do rzeczywistego stanu załatwianych spraw.
Zaprezentowane zostaną również kompleksowe rozwiązania naszej fiormy w zakresie zarządzania siecią urzędu i dostępem do internetu oraz umożliwiające m.in. wdrożenie polityki bezpieczeństwa i zdalną komunikację pomiędzy urzędem i jednostkami organizacyjnymi (platforma ethernus 2).
Specjalista ds. bezpieczeństwa z Firmy Panda Security Polska poruszy kwestie innowacyjnego podejścia do zabezpieczenia sieci teleinformatycznych. Z kolei przedstawiciel firmy OpneOne zaprezentuje narzędzie TQM.SYSTEM, służące do zarządzania jakością w organizacji. Przedstawiciel firmy DCS Consulting rozwinie temat finansowania wdrożeń e-urzędów z pomocą zewnętrznych źródeł, m. in. Unii Europejskiej.

Co ważne, na konferencji w Brodnicy zaprezentowane zostaną przykłady jednostek samorządowych, w których z powodzeniem wdrożono już systemy e-urzędów przy użyciu platformy firmy Embedos. Uczestnicy będą mieli zatem okazję dowiedzieć się, jak w praktyce działa elektroniczny obieg dokumentów.

Spotkanie odbędzie się 20.05.09 r. (środa) w Brodnicy, w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Kamionki 24, w godz. 9.30-16.00

Program konferencji (.pdf).
 

 
Kontakt:
Embedos sp. z o.o.
e-mai: handlowy@embedos.pl
nasi klienci